Osteopatia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej. Postawienie diagnozy oraz leczenie nieprawidłowości działania narządu ruchu będzie przebiegało przy użyciu rąk terapeuty. Terapia osteopatyczna zarówno stawów, tkanek miękkich może korzystnie wpływać na cały system nerwowo-mięśniowy, a także docelowo mieć wpływ na organizm oraz na psychikę.

Profesjonalny oraz skuteczny osteopata

profesjonalny osteopata - poznańOsteopata jest to specjalista, które zajmuje się manualnym leczeniem różnorodnych schorzeń. Będzie to magister fizjoterapii lub lekarz medycyny po ukończeniu specjalistycznych szkoleń osteopatycznych. Sama terapia opiera się na wiedzy z zakresu anatomii oraz fizjonomii, jak również biomechaniki układu kostno-mięśniowego. Zgodnie z filozofią osteopatii uznaje się, iż ludzki organizm posiada zdolność do samoregeneracji. Wyróżnia się dwie techniki terapeutyczne. Pierwszą są techniki strukturalne, które polegają na pracy na tkankach oraz narządach wewnętrznych. Mają one na celu poprawę ruchomości, zmniejszenie poziomu napięcia czy lepszy drenaż żylny i limfatyczny. Drugim rodzajem są techniki funkcjonalne, które charakteryzują się delikatną pracą z tkankami. Ma to na celu wyeliminowanie przykurczy czy zespołów uciskowych naczyń oraz nerwów. Jeżeli zainteresował nas profesjonalny osteopata – poznań jest odpowiednim miejscem do korzystania z takiej usługi. Do osteopaty warto udać się z różnych powodów. Jednym z nich będą zarówno przewlekłe, jak i ostre bóle układu kostno-stawowego czy kręgosłupa. Tyczy się to także funkcjonalne schodzenia w układzie urologiczny, ginekologicznym, krążenia czy oddechowego. Pomoc mogą uzyskać osoby cierpiące na częste bóle głowy, zawroty oraz migreny. Wskazaniem są również stany pourazowe czy przeciążeniowe, a nawet wady postawy. Często pojawiają się także dolegliwości o podłożu psychosomatycznym, jak na przykład depresje albo lęki czy problemy z koncentracją.

Podsumowując, osteopata jest osobą, która przy pomocy dłoni może wspomóc poradzenie sobie z różnorodnymi dolegliwościami. Skuteczność tej metody medycyny niekonwencjonalnej jest znaczna, w związku z czym nie należy jej od razu przekreślać. Zamiast tego warto dowiedzieć się dokładnie, w przypadku jakich dolegliwości osteopatia może się okazać skuteczna.