Wielu rodziców nie ukrywa, że przekonanie ich pociech do noszenia jakichkolwiek rodzajów czapek jest dla nich nie lada wyzwaniem. Problem jest szczególnie duży w przypadku chłopców, którzy są zazwyczaj bardziej niepokorni od dziewczynek i częściej sprzeciwiają się prośbom rodziców dotyczących założenia czapki przede wszystkim w okresie letnim.

Czapki z daszkiem dla chłopców

czapka męska na latoPrzekonanie dzieci zimą do noszenia czapek jest o tyle prostsze, że łatwo jest im udowodnić jak wiele zalet niesie ze sobą noszenie czapki. Latem jednak sprawa jest trudniejsza, ponieważ dzieci nie rozumieją, dlaczego zakładanie dodatkowego elementu ubrania ma im pomóc w poradzeniu sobie z wysokimi temperaturami. Rodzice jednak zdają sobie sprawę, że czapka męska na lato dla ich synków może ochronić ich przed poparzeniem skóry wskutek ekspozycji na słońce, ponieważ nie zawsze udaje się pełnych energii chłopców posmarować kremem z filtrem. Wyrobienie nawyku noszenia czapki z daszkiem jest więc jednym z najtrudniejszych, ale i najistotniejszych zadań jakie stoją przed młodymi rodzicami. Warto pójść w tym zakresie na kompromis i pozwolić dziecku samemu wybrać czapkę, którą chciałoby mieć. Dzięki temu jest zdecydowanie większa szansa na to, że nasz maluch chętniej będzie tę czapkę nosił i w efekcie wyrobi sobie nawyk noszenia nakrycia głowy, co w przyszłości z pewnością pozytywnie odbije się na jego zdrowiu, a to jest przecież dla rodziców sprawa najważniejsza.

Większość dzieci bardzo lubi przebywać na świeżym powietrzu, co zresztą jest z pewnością wskazane dla ich rozwoju i nabierania odporności. Trudno jednak upilnować je, żeby za każdym razem były wysmarowane kremem z filtrem, dlatego wyrobienie w naszych pociechach nawyku noszenia czapki podczas zabawy na słońcu jest bardzo dobrym pomysłem.