Urządzanie własnego mieszkania to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których mamy dostęp do różnorodnych materiałów. Dzięki nim możemy uzyskać wymarzony efekt wizualny. Możemy cofnąć się w czasie do wystroju z lat 20, stylu retro lub przenieść się do przyszłości i stworzyć swój własny, nowoczesny styl.

Uniwersalność paneli podłogowych laminowanych

laminowane panele podłogowePodstawą każdego wystroju jest tło. Które tworzą ściany i podłogi. To dlatego tyle uwagi przykładamy ich kolorom, materiałom i wzorom. To bowiem z nimi musi współgrać wszystko inne tak samo meble jak i dekoracyjne drobiazgi. Dawniej na podłogi kładziono parkiety. Ich tańszym zamiennikiem był gumolit. Następnie do łask weszły płytki a dziś szeroko rozpowszechnione są laminowane panele podłogowe. I nic w tym dziwnego ponieważ wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Każdy chętny znajdzie wśród nich coś dla siebie. Na dodatek ten sposób wykończenia podłogi zadomowił się na dobre w absolutnie wszystkich pomieszczeniach. Zarówno tych gdzie panuje podwyższona wilgotność jak kuchnia czy łazienka jak i w przytulnych sypialniach, na korytarzach i schodach kończąc. Ich rdzeń wykonany jest z płyty MDF, HDF lub z płyty wiórowej. Najciekawszym ich elementem jest faktura i rysunek, który może imitować zarówno słoje drewna jak i glazurę, metal i kamień. Tworzy je papier, który został specjalnie zalaminowany. Można też spotkać tłoczone panele, które jeszcze bardziej oddają charakter drewna. Panele zabezpiecza się specjalnymi substancjami żywicznymi. Zabezpieczają one powierzchnię przed rozwojem mikroorganizmów ale nadają też pożądany kolor i połysk.

Dzięki laminatowi są odporne na ścieranie, uszkodzenia i wilgoć. Co prawda słabo wygłuszają dźwięk, ale obecnie i na to jest już sposób. Zawsze można położyć pod nie specjalny podkład wyciszający. Ich zaletą jest też szybkość i łatwość montażu. Nie trzeba być specjalistą czy fachowcem aby je ułożyć we własnym mieszkaniu.