Problemy z paskiem napędowym często zastanawiają konsumentów, ponieważ podciśnienie nadal działa – po prostu nie spełnia swojego zadania. W zależności od modelu próżni istnieją dwa rodzaje taśm próżniowych. Niektórzy uruchamiają szczotkę na dole odkurzacza. Szczotka pomaga wznieść kurz głęboko w dywanie, aby odkurzacz mógł go wyczyścić.

Pasy napędowe są dość tanie

pasy napędowe płaskieMoże również występować pasek napędowy, który kontroluje ruch do przodu podciśnienia w zasilanych odkurzaczach. W tych odkurzaczach próżnia porusza się do przodu. W rzadkich przypadkach obracająca się szczotka i koła znajdują się na tym samym pasku. Pasy są dość tanie, a tego rodzaju konserwacja próżni nie jest trudna do wykonania. Większość sklepów z narzędziami sprzedaje pasy próżniowe, więc możemy nawet sam wymienić pasek. Jako jedna z nielicznych ruchomych części w próżni, taśma jest często przenoszona jako pierwsza. Więc nie kupujmy nowego odkurzacza, jeśli szczotka przestanie się obracać. Możemy po prostu zabrać odkurzacz do firmy naprawczej. W zależności od marki i modelu będziemy musieli kupić różne pasy napędowe płaskie. Firmy starają się, aby paski były dość standardowe, ale wciąż jest dość duży wybór. Modele kanistrów nie mają tak dużej wagi do poruszania się, więc są zwykle tańsze. Odkurzacze pionowe są cięższe, więc zwykle należy używać grubszego, trwalszego paska. Oprócz usuwania zanieczyszczeń z odkurzacza wymiana pasków jest najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem konserwacji odkurzacza. Namówienie firmy serwisowej do wymiany paska często kosztuje więcej niż sama część, więc jeśli jesteśmy ambitni, sprawdźmy instrukcję odkurzacza, idźmy do sklepu, kupmy odpowiedni pasek i wymieńmy go samodzielnie. Prawdopodobnie będziemy potrzebować śrubokręta i żadnych innych narzędzi. Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć części do zepsutego odkurzacza, jeśli mamy w domu kogoś, kto ma wystarczająco narzędzi, aby go naprawić.

Częścią, która pęka w większości tańszych odkurzaczy, jest pasek napędowy. Jest to gumowany pasek o długości około sześciu cali po rozciągnięciu, który obraca szczotki na spodzie urządzenia. Na szczęście ten sprzęt jest dostępny w wielu lokalizacjach, a w rzeczywistości tak wielu, że najprawdopodobniej będzie je można kupić w lokalnym sklepie.