Wbrew pozorom, sufit to bardzo ważny element w domu. To na nim zamontowany jest żyrandol a ponad sufitem znajduje się kolejne piętro bądź strych. Jeżeli nie zadbamy o poprawny montaż sufitu możemy liczyć się z tym, że może nam spaść na głowę. Jeżeli sufit jest dobrze zrobiony trzeba zadbać o jego ładne wykończenie, by nie wyróżniał się nieestetycznymi plamami lub zarysowaniami.

Listwy do ozdoby sufitu

listwy sufitowe gipsoweNa łączeniach sufitu ze ścianami dobrze sprawdzą się listwy sufitowe gipsowe. Listwy też są elementem sztukaterii i mogą przypominać elementy architektoniczne wyjęte wprost z wieków starożytnych kiedy bogato przyozdabiano fasady budynków. Wzory w kartonowych listwach mogą być kwiatowe lub liściaste i ich wybór zależy od preferencji kupującego. Z kolei, jeżeli ktoś nie chce mieć domu z charakterystycznymi elementami minionych wieków może zaopatrzyć się w listwy o prostych zdobieniach lub ich braku. Wszystko to, by w swoich czterech kątach czuć się jak najlepiej a sztukateria dopełniała wnętrza i przyciągała oko gości. Dla ludzi lubujących się w nowinkach technologicznych powstały nawet listwy sufitowe ze światłami LED. Taśma zakładana przy montażu daje jasne światło i skutecznie rozświetla pomieszczenie. Takie listwy dają piorunujący efekt i są coraz chętniej kupowane przy okazji stawiania własnego domu.

Dla tych, którzy chcą w łatwy i szybki sposób zakryć łączenia sufitowe lub po prostu sprawić, że wnętrze nabierze blasku i będzie się dostojnie prezentowało stworzono gipsowe listwy sufitowe. Spośród mnogiego wyboru można zaopatrzyć się w odpowiednie dla naszego gustu wzór, który nie tylko będzie pełnił funkcję użytkową, ale też pozwolić zakryć drobne mankamenty. Wybór listwy ze światłem LED dodatkowo pomoże rozświetlić wnętrze i sprawi, że jeszcze bardziej będziemy chcieli przebywać razem z rodziną w jednym pomieszczeniu.