Uroczystość chrztu świętego to niezwykle ważny dzień w życiu człowieka. O jej oprawę muszą zadbać rodzice wraz z pomocą ojca i matki chrzestnej. Zgodnie z tradycją podczas chrztu niezbędna jest obecność kilku dodatków, które pełnią funkcje religijną podczas mszy świętej. Są nimi gromnica z profitką i szatka. Podczas mszy kapłan zapala gromnicę i kladzie szatkę na dziecku po ochrzczeniu. Te symbole chrzcielne towarzyszą dziecku przez resztę życia. Ważne więc, aby były skrupulatnie dobrane i stanowiły pamiątkę po tym wzniosłym dniu.

Wybór uroczej i oryginalnej szatki do chrztu

piękna szatka do chrztuW sklepach stacjonarnych i internetowych istnieje duży wybór szatek do chrztu. Kupujący ją rodzice lub zgodnie z tradycją matka chrzestna powinni jednak zadbać o to, aby ten niepozorny kawałek materiału był nietuzinkowy i spersonalizowany. Nie bez znaczenia jest także materiał z jakiego jest ona wykonana. Piękna szatka do chrztu jest uszyta z wysokiej jakości materiałów, obszytych ozdobną lamówką lub koronką. Jest bardzo miła w dotyku i pięknie się prezentuje. Grafiki oferowane na szatkach również są bardzo różne. Najczęściej jest to obrazek aniołka, gołąbka, wózka lub krzyża z chrzcielnicą. Wszystkie nawiązują do przeżywanej uroczystości. Bardzo dużą popularnością cieszą się także spersonalizowane szatki. Na nich znajduje się zazwyczaj imię dzieciątka i dzień chrztu. Często nadrukowana jest także twarz małego bohatera. W ofercie sklepów znajdują się także szatki haftowane. Mogą być one haftowane w całości lub mogą mieć wyhaftowany tylko obrazek. W komplecie można dobrać gromnicę oraz profetkę w tym samym stylu. Komplet bardzo dobrze prezentuje się także na zdjęciach. Stanowi również fajną pamiątkę na lata. Wiele sklepów internetowych i stacjonarnych oferuje również szatki w oryginalnych kształtach. Może to być serce lub coraz częściej pojawiająca się koszulka. Stanowi to oryginalne rozwiązanie dla rodziców, który lubią być nietuzinkowi.

Dobór właściwych dodatków do tak podniosłego dnia jakim jest dzień chrztu świętego to nie lada wyzwanie. Muszą być one przemyślane, ładnie się prezentować na zdjęciach i nawiązywać do miejsca i daty chrztu oraz samego małego bohatera uroczystości. Na obecnym rynku jest wiele ofert, które spełniają te wszystkie wymagania. Są one także wykonane z wysokiej jakości materiałów i ręcznie wykończone.

Kategorie: Rodzina