Nie ulega wątpliwościom, że żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Oczywiście chodzi tutaj o panującą epidemię koronawirusa. Od pewnego czasu musimy żyć w odmienionej rzeczywistości, co przekłada się na szereg zmian w życiu codziennym. Najważniejsze w tym wszystkim jest zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Zabezpieczające płyty plexi

płyty plexiDo niedawna płyty z plexi były dość mało popularne, ale zmieniło się to bardzo szybko i na bardzo dużą skalę. Bowiem na dzień dzisiejszy niemal każdy obiekt handlowy, w którym dochodzi do kontaktu sprzedawcy z klientem, możemy zobaczyć płyty z plexi, które oddzielają przestrzeń sprzedawcy od przestrzeni klienta. W tym wszystkim bardzo ważne jest, by płyty plexi były odporne na zarysowania, bowiem kilka razy dziennie przecierane są one płynem antybakteryjnym. Dodatkowo bardzo ważny jest prawidłowy montaż tych elementów, bowiem najczęściej montuje się je na suficie, więc musi być to na tyle solidnie zrobione, by nie było żadnego zagrożenia ani dla sprzedawcy ani dla klienta. Warto wybierać płyty z plexi dobrej jakości, bowiem jeśli postawimy na te najtańsze, to z pewnością wymieniać będziemy je dużo częściej, aniżeli te, które kosztują więcej, ale dzięki temu są lepszej jakości. Z dostępnością takich płyt nie ma na dzień dzisiejszy najmniejszego problemu, bowiem można je kupić w Internecie lub też w każdym sklepie budowlanym. Sklepy budowlane najczęściej oferują jeszcze usługę docięcia ich na odpowiedni wymiar.

Samodzielny montaż płyt z plexi jest bardzo prosty. Wystarczy zakupić do nich gotowe kątowniki, które montuje się wkrętami do lady sklepowej, następnie wsuwa się w nie płytę z plexi, a narożniki zabezpiecza się specjalnymi klinami.