Pomimo tego, że autka na akumulator nie są nowością na naszym polskim rynku to obecnie zabawki te przeżywają prawdziwy renesans. Na przestrzeni ostatnich lat zostały one tak bardzo udoskonalone, że są praktycznie wyzbyte wad z jakimi spotykaliśmy się wówczas, gdy pierwsze modele gościły w sklepach z zabawkami.

Nowoczesne autko na akumulator

samochody akumulatorowe dla dzieciZ pewnością taką zabawkę większość z nas kojarzy z dzieciństwa. Wielu o niej marzyło lecz niestety nasi rodzice nie byli skłonni kupować nam takich samochodzików i to nie tyle przez wzgląd na cenę, ponieważ ta była stosunkowo niska do oczekiwanej jakości. No właśnie – to, czego oczekiwaliśmy było niestety wówczas dalekie od tego, co otrzymywaliśmy bowiem auta te często były wadliwe, zacinały się, ruszały i hamowały robiąc tak zwanego kangurka, a też nie pozwalały na jakąś zawrotną długość samej zabawy. Nie wspominając już o tym, ile prądu zjadało ich ładowanie. Był to główny powód dla którego rodzice nie kupowali tych zabawek. Dziś na szczęście samochody akumulatorowe dla dzieci są w całości pozbawione wad z jakimi niegdyś się mierzyły. Nowoczesne akumulatory są energooszczędne i pozwalają na znacznie dłuższy czas zabawy. Ponadto producenci zadbali także o bezpieczeństwo tych zabawek, dzięki czemu samochody płynnie rozpędzają się i w podobny sposób hamują, a w dodatku do większości modeli dodawany jest specjalny pilocik przeznaczony dla rodzica, którym możemy kontrolować zarówno prędkość z jaką nasze dziecko się porusza w aucie, jak i w każdej chwili to autko możemy zatrzymać.

Samochodziki dziś nie zacinają się, ani nie sprawiają żadnych, większych problemów technicznych. Zostały udoskonalone zarówno pod względem technicznym, jak i walorami estetycznymi. Modele aut niemalże do złudzenia przypominają prawdziwe samochody i nawet mają prawdziwe reflektory, które niegdyś były zwykłymi naklejkami. Co najciekawsze ich cena wcale nie skoczyła w górę i wciąż płacimy za nie podobną kwotę niż wówczas, gdy stanowiły nowość na rynku zabawek.

Kategorie: Rodzina