Produkty konopne można obecnie zakupić w autoryzowanych i certyfikowanych sklepach internetowych i stacjonarnych. Posiadają w ofercie bogatą gamę preparatów pochodzenia konopnego stosowanych w profilaktyce prozdrowotnej i licznych terapiach. Najbardziej popularne są oleje i pasty konopne, a także zasuszone formy roślin. Do produkcji preparatów stosowane są tylko i wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane uprawy i gatunki konopi.

Polecane odmiany suszu konopnego

polecany legalny susz konopnyDostarczają wielu aktywnych biochemicznie składników wpływających na procesy zachodzące w organizmie człowieka. W profilaktyce zdrowotnej najczęściej stosuje się polecany legalny susz konopny przyjmowany w formie aromaterapii i inhalacji. Bogaty w substancje aktywne uzupełnia niedobory związków kannabinoidowych znajdujących się w organizmie człowieka odpowiedzialnych za szereg procesów regeneracyjnych i związanych z odnową biologiczną. Najczęściej susz konopny stosowany jest w waporyzacji w celach uspokajających i relaksujących. Ze względu na zawartość kannabidiolu wpływającego na procesy w obrębie ośrodkowego układu nerwowego likwiduje spastyczność, stany lękowe i depresyjne.Normuje procesy związane ze snem, ułatwia zasypianie i zapewnia dobry sen. Orzeźwia i oczyszcza umysł, zwalcza psychozy, a przy tym nie wykazuje działania psychoaktywnego. Niemożliwe jest również przedawkowanie produktu i uzależnienie się od niego. Susz stosowany jest także u pacjentów onkologicznych, u których przeprowadzana jest chemioterapia. Ze względu na swoje właściwości przeciwwymiotne wpływa na prawidłowy metabolizm organizmu i łagodzi skutki trudnej terapii. W połączeniu z innymi substancjami atakuje i niszczy komórki nowotworowe hamując ich namnażanie i migrację. Hamuje procesy zapalne, uśmierza ból i redukuje wszelkie zmiany patologiczne w obrębie organizmu. Wszechstronne działanie suszu konopnego wykorzystywane jest w profilaktyce, a także w terapiach wielu chorób o podłożu autoimmunologicznym i neurodegeneracyjnym.

Zapobiega powstawaniu nowych objawów, a także spowalnia procesy chorobotwórcze. Susz konopny jest cennym źródłem wielu substancji niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu, takich jak kannabidiol, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminy i minerały. Substancje dostarczone drogami oddechowymi uzupełniają niedobory w organizmie i przywracają prawidłowe procesy regeneracyjne i biologiczne.