Czy zastanawialiście się kiedyś nad wyposażeniem klas szkolnych lub przedszkolnych? Często patrząc na meble z których korzystają nasze pociechy widzimy po prostu stoły i szafki. Tymczasem kryje się za nimi coś więcej. Trwałość, jakość, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Wygoda, komfort pracy a co za tym idzie i produktywność naszych małych geniuszów.

Umeblowanie sal w przedszkolach i szkołach

meble szkolne producentMoże się wydawać, że wybór mebli szkolnych to frazes. Wystarczy przecież, że są ładne, kolorowe oraz ciekawe dla dzieci i problem z głowy. Kilka stolików i krzeseł przecież wystarczy. Nic bardziej mylnego. Jeśli mamy zamiar wyposażyć w meble przedszkole, szkołę albo jakąkolwiek placówkę edukacyjną należy sprawdzić czy wybrane przez nas meble spełniają określone normy, wytyczne, mają certyfikaty i atesty. Wpisując hasło meble szkolne producent w wyszukiwarkę, czy meble dla przedszkola pojawią się firmy, które mają wiedzę na temat mebli przeznaczonych do celów edukacyjnych. Tacy producenci wiedzą jakie wymiary muszą mieć ławki i stoliki dla określonych grup wiekowych. A także z jakich materiałów mogą być wyprodukowane meble i jaki powinny mieć ergonomiczny kształt. Inne meble są przeznaczone dla przedszkolaka, inne dla uczniów szkoły podstawowej. Producenci takich mebli raczej przygotowani są kompleksowo i posiadają bogatą ofertę. U jednego producenta dostaniemy zarówno stoliki do szkolnego laboratorium jak i stoliki do stołówki. Pomyślano również o interaktywnych materiałach edukacyjnych typu projektor, magnetyczne i suchościeralne tablice, maty podłogowe, tablice korkowe i tradycyjne kredowe. Dzięki nim w połączeniu z meblami możemy w nietuzinkowy sposób urządzić salę do nauki i zabawy. Jest wiele możliwość ich aranżacji.

Zdecydowanie wszystkie meble edukacyjne, szkolne i przedszkole są projektowane tak aby były zarówno nowoczesne jak i wykonane z dbałością o szczegóły. Aby sprawiały, by dzieci dobrze się czuły w swoich salach, gdzie będą jednak spędzać sporą część dnia. Jeśli ktokolwiek myśli więc o stworzeniu jakiejkolwiek placówki edukacyjnej musi pamiętać o wytycznych co do wyposażenia sal i mebli. Nie możemy wybrać po prostu ładnych stolików, szafek, krzeseł dla dzieci ponieważ nie uzyskamy zgody na prowadzenie takiej działalności.