Po narodzinach dziecka po upływie kilku miesięcy zaczynamy się zastanawiać jaki garniturek lub sukienkę wybrać do chrztu. Jest to przecież wyjątkowe i ważne wydarzenie w życiu naszego dziecka, jak i nas samych. Okazja jest bardzo uroczysta, więc również nasz maluszek zasługuje na piękny i elegancki strój. Gdzie szukać ciekawych stylizacji? Jakie kolory wybrać?

Stylizacja dziecka do chrztu?

modne ubranka do chrztu dla dziewczynekMnóstwo firm na rynku oferuje ciekawe propozycje ubranek dla dzieci, stworzonych specjalnie na uroczyste okazje w różnym przedziale wiekowym. Wśród szerokiej oferty znajdziemy tam bardzo modne ubranka do chrztu dla dziewczynek, jak również dla chłopczyków. Szukając odpowiedniego stylu ubranka, mamy do wyboru proste i skromne fasony z małą ilością ozdób, jak również modele niczym z balu z dużą ilością zdobień. Na jaki rodzaj się zdecydujemy, będzie głównie zależało od naszych gustów, ponieważ kilkumiesięczne dziecko nie jest jeszcze w stanie podjąć samodzielnej decyzji. Wszystko może zależeć również od ogólnego charakteru przyjęcia czy będzie to wystawna uroczystość w eleganckiej restauracji, czy jednak skromne przyjęcie w domu z najbliższą rodziną. Podczas wyboru ubranka dla naszego dziecka nie należy jednak zapomnieć o bardzo ważnej kwestii, jaką jest nic innego jak wygoda i komfort maluszka. Sukienka czy garniturek powinny być wykonane z przyjaznego i niepodrażniającego skóry dziecka materiału (polecana 100% bawełny), który będzie ładne się układał. Rozmiar stylizacji również powinien być dobrze dopasowany by nie był za duży lub za bardzo uciskający, a tym samym krępujący ruchy dziecka. Z pewnością oszczędzimy sobie i maluchowi mnóstwa stresu, ponieważ przez ten długi czas musimy przecież kilka razy nakarmić i przewinąć dziecko. Pozostaje jeszcze wybór koloru ubranka do chrztu. Sam charakter tej uroczystości sugeruje nam klasyczne i stonowane barwy takie jak biel, ecru, pudrowy róż czy jasny błękit. Z bogatą kolorystyką możemy poszaleć na roczku.

U wielu producentów wśród ofert pięknych ubranek mamy możliwość dokupienia również do kompletu szatki oraz świeczki, a także znajdziemy ciekawe dodatki pasujące do całości stylizacji m.in.: opaski, bolerka, muszki czy buciki. Każdemu z nas powinno zależeć, aby nasze dzieci w tym dniu wyglądały najpiękniej, więc absolutnie nie warto zostawiać tak ważnego tematu na ostatnią chwilę.