Co prawda na polskim wybrzeżu latem zawsze obowiązuje loteria pod względem pogody, jednak niezmiennie w każdym mieście czy wiosce położonych nad morzem, pojawia się mnóstwo turystów. I to przez cały sezon. Polskie morze ma w sobie coś wyjątkowego. Mówi się o niepowtarzalnym klimacie, na który na pewno spory wpływ mają duże, piękne plaże. My również, oprócz jakiś zagranicznych wakacji, jeździmy co roku z rodziną nad morze, chociaż na weekend. 

Udane wakacje w Ustce

wczasy ustkaBardzo dużo osób narzeka na to, że polskie lato bywa kapryśne i ciężko jest zaplanować wówczas wakacje. Co prawda w ostatnich lata aura była dla nas łaskawa i nie brakowało pięknych, gorących dni, jednak żyjemy w takim klimacie, że jest to wszystko dość nieprzewidywalne. Z roku na rok rośnie ilość osób, które na urlop wylatują za granicę. Mimo to nadal nad morzem od maja do września mamy tłumy i niemal w każdej miejscowości bardzo trudno o jakieś miejsca noclegowe. Bardzo dużo osób przyjeżdża nad polskie morze na zaledwie kilka dni. My z rodziną co roku wybieramy się nad morze w jakiś ciepły weekend. Pozostałą część urlopu spędzamy bowiem poza granicami kraju. Jak chodzi o kilkudniowe wczasy ustka jest naszym ulubionym miejscem, to tutaj przyjeżdżamy najczęściej. Jest to nieduże miasto, które ma bogatą i długą historię. Oprócz malowniczych plaż można tutaj podziwiać wiele pięknych zabytków. W Ustce co roku odbywa się też wiele wydarzeń kulturalnych, w których bardzo chętnie z całą rodziną uczestniczymy. Bardzo lubimy też wieczorne spacery między zabytkowymi kamieniczkami. Mamy w Ustce kilka ulubionych restauracji oraz kawiarni, do których bardzo chętnie wstępujemy. Kiedyś doszłam do takiego wniosku, że gdybym podjęła decyzję o przeprowadzce do innego miasta, to prawdopodobnie byłaby to malownicza, zabytkowa Ustka. Na razie, jednak, musi mi wystarczyć coroczny wypoczynek weekendowy. 

Na naszym polskim morzem mamy sporo miejscowości, które poza malowniczymi plażami oferują jeszcze inne atrakcje. Wiele z tych miast i miasteczek ma bogatą historię i piękne, zabytkowe budynki. Ulubioną miejscowością moją i mojej rodziny jest Ustka. Staramy się tutaj wracać co roku chociaż na kilka dni. Ustkę cenimy nie tylko za piękne plażę, ale też za ogólny urok miasteczka.