Wystawianie faktur w wersji elektronicznej póki co nie jest jeszcze obowiązkowe, ale przepisy zmieniają się praktycznie co chwilę. Może warto więc przejść z wypisywania faktur ręcznie na wystawianie faktur w programie. Jeśli ktoś ma w tej kwestii obawy to na prawdę nie ma powodu. Z łatwością można znaleźć programy w wersjach dla osób początkujących. Są to proste w obsłudze programy, w których wystawienie faktury trwa kilka minut.

Zalety prostych programów do fakturowania

prosty program do fakturNajprostsze programy do fakturowania są zrobione w taki sposób, że nie da się w nich niczego popsuć. Wystawienie nowej faktury jest kwestią jednego kliknięcia. Na głównym ekranie widzimy ogromne pole do kliknięcia, które przenosi nas do wystawiania faktury. Każdy prosty program do faktur zrobiony jest w taki sposób, żeby naprawdę nie dało się niczego zepsuć. Kiedy już wystawi się fakturę to można ją automatycznie wysłać do klienta mailem albo wydrukować i dostarczyć do klienta osobiście. W prostych programach znajdziemy bardzo podstawowe funkcjonalności. Wystawienie faktury to funkcja podstawowa. Oprócz tego mamy możliwość podejrzenia wszystkich wystawionych dokumentów czy możliwość edytowania każdego dokumentu. Prostota programu polega też na tym, że samo wpisanie danych do faktury jest proste. Tyle, że programy działają w taki sposób, że z każdą kolejną fakturą jest coraz prościej. Chociażby dlatego, że automatycznie zapisują się wszyscy kontrahenci, którym wystawiamy fakturę. Przy kolejnej fakturze dla tego samego kontrahenta nie trzeba będzie od nowa wpisywać jego danych. Dane kontrahenta wprowadzamy tylko przy pierwszej wystawionej dla niego fakturze. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o produkty i usługi, które na fakturze sprzedajemy. Przy kolejnych fakturach nie musimy już wpisywać nazw, wystarczy wybrać nazwy usług z tych, które już wcześniej wpisywaliśmy.

Dla początkujących w kwestii wystawiania elektronicznych faktur zawsze znajdzie się program, który nie będzie przynosił problemów jeśli chodzi o obsługę. Wiadomo też, że z każdą kolejną fakturą nabiera się wprawy w obsłudze programu. W najprostszych programach nie da się niczego zepsuć. Zanim wystawi się pierwszą fakturę dla prawdziwego kontrahenta można poćwiczyć i spróbować wystawić dokument testowy.