Gdy związek się zaczyna, wszystko przedstawia się naprawdę sielankowo. Ludzie się w sobie zakochują, bardzo często nie dostrzegając swoich wad. Po pewnym czasie jednak bańka mydlana pęka. Coraz więcej cech partnera, które być może wcześniej nie zwracały naszej uwagi, zaczyna nas irytować. Zaczynamy więc spędzać czas osobno, częściej się kłócić, oddalać się od siebie. W wielu przypadkach tak właśnie wygląda schemat prowadzący do rozstania. Jednak mnóstwo par pomimo licznych nieporozumień, pragnie ratować swoją relację.

Jak terapia wpływa na związek?

terapia dla par poznańJak jednak można uratować swój związek? Oczywiście w takiej sytuacji przede wszystkim najważniejsza jest rozmowa. Bez niej tak naprawdę trudno jest uzyskać jakiś logiczny konsensus. Jednak gdy kłótnie narastają, trudno jest rozmawiać bez zbędnych emocji. Często rozmowa ma zatem odwrotny skutek. Zamiast pomóc w naprawie sytuacji, jeszcze ją pogarsza. Dlatego też gdy tak ogromne problemy się pojawiają, warto skorzystać z pomocy terapeuty. Taka osoba przede wszystkim może spojrzeć z nieco innej strony na kłótnie, na poszczególne problemy oraz nieporozumienia. Staje się stroną neutralną, mającą być pośrednikiem pomiędzy dwojgiem partnerów. Oczywiście podjęcie decyzji o pójściu na terapię, nie jest proste. Zazwyczaj mężczyźni mają spory problem z tym by pójść do obcej osoby i opowiadać jej o swoich emocjach oraz uczuciach. Takie rozwiązanie czasem jest jednak jedynym ratunkiem i jeśli obu stronom naprawdę zależy na tym, by podreperować swoje relacje, warto odrzucić dumę na bok. Obecnie w większości miast odbywa się taka terapia dla par Poznań jest dużym miastem, dlatego też na jego terenie można znaleźć wielu specjalistów, zajmujących się jej prowadzeniem. Podczas terapii warto pamiętać o szczerym mówieniu o swoich uczuciach i przełamywaniu własnych barier. Czasem problemy nie są same w sobie aż tak poważne, ale brak rozmów je spotęgował. Terapeuta pomaga zatem obu osobom wzajemnie zaufać sobie i pokonać przeszkody, które uniemożliwiały im porozumienie się.

Oczywiście pójście do terapeuty kosztuje wiele emocji. Jednak ratowanie związku, tak naprawdę nigdy nie jest łatwe. Dobrze w takiej sytuacji pomyśleć o odbudowaniu więzi i o pozytywnych skutkach terapii zamiast skupiać się na tym, że nie chcemy obcej osobie opowiadać o swoich uczuciach.